WhatsApp
Telefon
  • Doğuş Mah. Fetih Cad. No:282/D Karatay/KONYA

Ofis Temizliği

Ofisinizde bulunan çöp kutuları, küllükler vb. diğer çöpler toplanır. Küllükler temizlenir, çöp poşetleri çıkarılıp yenisi ile değiştirilir. Daha sonra eşyaların tozlarının alınması hizmeti başlar, toz alma işlemi üstten aşağıya doğru yapılır. Dolaplar, masa, etajer, sehpa, sandalye koltuk vb. eşyaların tozları uygun temizleyici madde ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır. Bilgisayar, yazıcı, telefon vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınır. Ardından ofis içi zemin temizliğine başlar. Zeminler halı kaplı ise elektrik süpürgesiyle ile vakumlanır. Sert zeminlerin temizlik hizmeti ise zemin özeliğine göre uygun bakım maddesi ile mop fırçalarla temizlenir Sonrasında kapılar, merdiven trabzanları, camlar, cam önleri, süpürgelikler asansör ve mevcut diğer demirbaşların tozları alınır. Son olarak genel kontrol yapılır, eksik kalan veya atlanılan bir yer yok ise oluşan çöpler poşetler ile tahliye edilir.. Ofis temizlik ihtiyaçlarınız için bizleri arayın! Ofis Temizliğinin Önemi Çalışma mekânları genellikle ofis olarak isimlendirilir. Çok katlı mekânlardan oluşan yapılar birçok ofisi ve ya ofislere sahiplik yapmaktadır. Yoğun iş temposu ve insan sirkülasyonu ofis ortamlarında ki kirliliği hızla arttırmaktadır. Kişilerin çalışması, alışkanlıklar ve iş türleri, ortak kullanım alanları ve kişisel çalışma ortamları hızla kirlenmektedir sonrasında acil ofis temizliği çözümleri gerekir. Çözüm; Kirlenme ile paralel temizlik yapılması tek çözümdür. Tuvaletler her gün temizlenmelidir. Ortak kullanım alanları her gün temizlik yapılası gerekir. Fakat diğer alanların kullanım sıklığı ile temizlenmesi kararını ancak uzaman temizlik yönetici tarafından karar verilmelidir. Ne zaman temizlik? Yoğun olmayan ofislerde haftada bir temizlik yeterli olabilir ama genellikle temizlik uzmanına danışmanızda fayda var. Ayda bir temizlik, haftada bir temizlik, sabah ya da akşam Part-time temizlik ya da haftanın belirli günlerinde temizlik seçenekler arasındadır. Ofis temizliğinde tuvaletler her gün temizlenmesi gerektiği gibi camların temizliği ayda bir yeterli olacaktır. Fakat ofis çalışma masaları gün aşırı silinip temizlenmelidir. Halı olan ofislerde halı yıkanması işlemi yılda birkaç kez yapılmalıdır. Halı yıkama ile ayrıca makalelerimizi okuyunuz ya da bizimle iletişime geçiniz. Sistem odaları, toplantı odaları temizlik aralığı çok sık olmasına gerek yoktur ama yoğun toplantı olan mekânlarda elbette her gün birkaç kez temizlenmesi sağlık açısından önemlidir. Ofislerdeki mutfakların ve tuvaletlerin temizliği her gün hatta günde birkaç defa yapılmasını tavsiye ediyoruz. Temizlik denildiğinde mutlaka hizmet kalitesinin yeterliliği ve temizlik şirketinin sunduğu uygun değer fayda bilinmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik Nedir?

Temizlik Nedir açık ve kapalı tüm alanlarda, toz, leke, kir, çöp ve gözle görülmeyen bakteri ve mikropların oluşturmuş olduğu kirliği bertaraf ederek, bu unsurların temizlik teknikleriyle ortadan kaldırılması işlemidir.Temizlik, insan hayatında büyük önem arz eden bir öğedir. Yaşam ve çalışma alanlarımızın temiz ve hijyenik olması yaşam kalitemizi yükseltir, hastalık ve mikroplardan arınmış bir yaşama sahip olmamızı sağlar. Günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak gösterilen bakteri,mikrop ve virüsler, temiz olmayan ve hijyenden uzak ortamlarda oluşup üremektedir. Bu ortamları sağlığımız için mutlaka steril ve temiz ortamlar haline getirmeliyiz. Bu temizliği ve hijyenik ortamları oluşturmamız açısından temizlik şirketlerinin önemi çok büyüktür. Seçilen şirketin Profesyonel ve deneyimli bir temizlik şirketi olmasına dikkat etmemiz gerekir.Aksi takdirde yanlış temizlik uygulamaları sonucu yapınızın zemini, camları ,hatta eşyalarınız bile zarar görebilir.Sosyal hak ve hükümlülükleri sağlanmamış kişilerin temizlik personeli olarak çalıştırılması sonucunda doğabilecek yükümlülükler, oluşabilecek kazalar sonucu meydana gelen yaralanmalar ve istenmeyen olaylar yaşandığında ise daha büyük sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu ve bunun gibi mağduriyetler yaşamamak için temizlik firmalarını seçerken, kurumsallaşmış, referansları güçlü ve sektörde deneyimli temizlik şirketlerini tercih ettiğiniz takdirde, almış olduğunuz hizmetten memnun kalacağınızı ümit ediyoruz.

Yerlerin vakumlanması,çöplerin evden uzaklaştırılması,cam ve çerçevelerin silinmesi,mutfak dolaplarının silinmesi , balkonların yıkanması varsa camlarının silinmesi,banyo,wc,lavaboların temizlenmesi derzlerin temizlenmesi ve hijyeni sağlanması,varsa bakır,prinç,sarı çelik ürünlerin parlatılması,televizyon,pc, v.b şeylerin silinmesi gerekirse halı koltuk silimi gerekirse halılarınız evinizden alınarak anlaşmalı olduğumuz halı fabrikamızda yıkanması duvardan duvara halılarınız varsa silinmesi gerekirse yerinde halı koltuk yıkama ekibimiz ile yıkanması işlerini kapsamaktadır.

Periyodik Temizlik, temizlik alanın günlük temizliğini kapsamaktadır. Hergün masaların temizlenmesi, çöp kovalarının boşaltılması, halıların vakumlanması, mermer veya granit alanların paspaslanması, elektronik eşya, bilgisayar vb. cinsine göre uygun malzeme ve ekipmanla temizliğini içermektedir. Günlük olduğu için kalıcı bir temizlik sağlar. Böylelikle yaşadığınız ve çalıştığınız alanlar daha hijyenik olur. Temizlik Programlarının oluşturulmasında ve temizlik maddelerinin seçilmesinde yüzeyin cinsi ve özellikleri dikkate alınır. Projelere göre temizlenecek yüzeyler ve eşyalar değişiklik gösterir.Bu nedenle anlatım genel olarak yapılmıştır.

Genel temizlik, periyodik temizliğe göre daha kapsamlı ve daha detaylı bir temizlik çeşitidir. Günlük yapılan temizliğin yanında, yüzeylerin ve malzemelerin koruma bakımı yapılır. Koltuk, halı ve camların detaylı bir şekilde temizliği yapılır.. Duvarlar silinir, üzerinde lekeler var ise özel buhar makinelerimiz yardımıyla çıkarılır. Bilgisayar ve elektronik aletlerin kompresörlerle hassas temizliği yapılır. Kısacası genel temizlik, temizlenecek alanın detaylı bir şekilde en ince ayrıntısına kadar temizliğini kapsamaktadır.Projelere göre temizlenecek yüzeyler ve eşyalar değişiklik gösterir.Bu nedenle anlatım genel olarak yapılmıştır.